6 nawyków, które (bezboleśnie) pomogą Ci radzić sobie ze stresem

Stres atakuje nas ze wszystkich stron, dzień po dniu. Nie możemy się go pozbyć, ale możemy nauczyć się sobie z nim radzić. Na przykład, stosując tych 6 zdrowych nawyków do radzenia sobie ze stresem.Stres to coś, czego nie da się uniknąć – być może często jest nam w życiu potrzebny. W niektórych przypadkach może to być dobre rozwiązanie. Może pobudzić nas do działania, aby osiągnąć nasze cele i odnieść sukces. Może pomóc nam działać szybko – jeśli tego potrzebujemy. To trochę jak gonienie tygrysa. Aby uratować życie, musisz umieć szybko biegać. Ale gdyby nie reakcja stresowa, najprawdopodobniej nie bylibyśmy w stanie tego zrobić.

Jednak zbyt duży stres może nas spowolnić – fizycznie i psychicznie – i ogólnie zablokować jakikolwiek postęp. Stres zwiększa tętno i ciśnienie krwi. Napina nasze mięśnie, przyspiesza oddech, spowalnia pracę mózgu. Nasze ciało i umysł wchodzą w tryb „walki lub ucieczki”. Zatem zbyt duży stres może prowadzić do błędów, spowolnienia myślenia i pogorszenia wydajności.

Jeśli zbyt długo jesteśmy pod wpływem stresu (tj. jesteśmy pod wpływem stresu chronicznego), może to skutkować:
  • słaba jakość snu
  • słaba koncentracja w ciągu dnia
  • przyrost masy ciała (kortyzol, hormon stresu, może zatrzymywać wodę w organizmie i jednocześnie zmuszać nas do jedzenia)
  • gorsza skóra
  • czego skutkiem są takie stany jak wypalenie zawodowe, depresja czy po prostu utrata radości życia

Jeśli nie poświęcimy czasu na zadbanie o siebie, nasze ciała nas do tego zmuszą. Tylko zazwyczaj nie w całkowicie przyjemny sposób – poprzez chorobę, kontuzję, wypalenie, wyczerpanie itp.Krótko mówiąc, niezwykle ważne jest, abyś znalazł czas na zatrzymanie się, relaks i zebranie sił fizycznych i psychicznych w tym przyspieszonym życiu. Wtedy dużo łatwiej i bardziej produktywnie będzie wrócić do pracy.

Stwórz zdrowe nawyki, czyli poświęć czas na zadbanie o siebie, abyś mógł robić rzeczy, które kochasz. Pomoże Ci to zrelaksować układ nerwowy i poczuć się bardziej zrównoważonym i szczęśliwszym.‍

Zarządzanie stresem nie musi być kosztowną sprawą. To po prostu trwa. Skoncentrowanie się na tych 6 rzeczach wystarczy:

1. Znajdź w sobie jogina

Joga doskonale rozciąga ciało i relaksuje umysł. Medytacja na zakończenie intensywnych ćwiczeń to także świetny sposób na relaks i uspokojenie.


2. Stwórz wieczorną rutynę, która pomoże Ci doskonale zrelaksować się przed snem
Przygotuj gorącą kąpiel, zapal świeczkę, nie zapomnij o wieczornej torebce z vitapacku z Magnesium Plus™ lub jeszcze lepiej Sweet Dreams™. Magnez może pomóc złagodzić napięcie mięśni, złagodzić stres i poprawić jakość snu. Zioła w Sweet Dreams to samo.


3. Ćwicz uważność
To narzędzie pomoże Ci żyć bardziej w chwili obecnej. Tu i teraz. Pomoże Ci to powstrzymać stresujące myśli. Badania naukowe dowodzą, że uważność jest narzędziem pozwalającym osiągnąć większe szczęście. Dlatego pamiętaj, aby regularnie poświęcać czas na „trenowanie mózgu” w zakresie uważności. Dzięki temu będziesz szczęśliwszy, bardziej wdzięczny i być może nawet bardziej empatyczny.

4. Znajdź czas na krótki spacer w porze lunchu
Zwolnienie może pomóc Ci przyspieszyć. Oczyść mózg, „zresetuj”. I jest to łatwe nawet przy pomocy spaceru. Spacer pozwala wyjść na świeże powietrze i wystawić na działanie promieni słonecznych. To odświeży umysł, poprawi nastrój i przygotuje na popołudniowy blok pracy. Spróbuj wykorzystać część przerwy na lunch na spacer i obserwuj zmiany.

Wskazówka: Jeszcze lepiej jest wybrać się na spacer z (ulubionym) kolegą i pośmiać się po drodze.

5. Zarezerwuj jeden dzień w tygodniu tylko dla siebie
Nieważne, jak bardzo jesteś zajęty, nawet przez jeden dzień w tygodniu nie myśl o pracy. Rób tylko to, co sprawia ci przyjemność i co spełniasz.6. Polegaj na adaptogenach
Uwzględnij adaptogeny w swoim planie suplementacji. Są to rośliny zwiększające odporność organizmu na sytuacje stresowe. Najbardziej znaną z nich jest Ashwagandha, łączymy ich więcej w naszym Mind Focus.Które z tych wskazówek uda Ci się dzisiaj uszeregować? Zajmij się tym stopniowo.