Są ludzie, którzy w ogóle nie potrzebują suplementów. Czy jesteś wśród nich?

Mamy tu taki bałagan. To znaczy nie tylko tutaj, w Czechach – w całej Europie. Aż 130 milionów Europejczyków wydaje niepotrzebnie na suplementy. Każdy. Rok! I właśnie ci ludzie wydają następnie do 53 miliardów euro rocznie na suplementy, których nie potrzebują. A my nadal jesteśmy tylko po stronie finansowej.

Pomimo tego, że tak wiele osób uwielbia suplementy i tak dużo na nie wydaje, wciąż istnieją badania pokazujące, że ludziom generalnie brakuje np. witaminy D czy magnezu. Jak to jednak jest możliwe, skoro istnieją suplementy z witaminą D i magnezem, a jednocześnie mamy dane, że ludzie tak dużo wydają na suplementy?

Odpowiedź jest jasna: jeśli nie skonsultujesz się z kimś, czego potrzebujesz, prawdopodobnie sięgniesz po zły wariant – w przypadku dobrego wariantu tylko fatalnej jakości, przez co Twój organizm nie będzie korzystał z dostarczonego w ogóle treść.

Często sięgasz po określone rodzaje lub marki suplementów, ponieważ:

  • przyjaciel ci powiedział
  • widziałeś to ze swoim ulubionym influencerem
  • chcesz subiektywnie zrobić dla siebie jak najlepiej, więc sięgasz po multiwitaminę, przecież „tak dla pewności”


Ale po co suplementować np. witaminy z grupy B, skoro Twoja dieta jest w nie bogata i masz ich pod dostatkiem? Oprócz tego, że tylko „zwiększasz koszt moczu”, narażasz swój organizm na niepotrzebne obciążenie. Twoje narządy detoksykacyjne muszą pracować znacznie ciężej. Czy wiesz, że przedawkowanie witamin również wiąże się z ryzykiem?

Dowiedz się, jakich suplementów potrzebujesz – jeśli w ogóle
Na swoją obronę często nie masz szansy samodzielnie dowiedzieć się, jakich witamin tak naprawdę Ci brakuje. Profilaktyczne wizyty kontrolne u lekarza odbywają się raz na dwa lata, podczas których powinien pobrać Ci krew, zbadać morfologię krwi i odczytać z niej, czy czegoś Ci nie brakuje. Jednak ile razy w życiu Twój lekarz to robił?

Droga prowadzi przez personalizację = osobistą rekomendację dostosowaną specjalnie dla Ciebie. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi i mamy różne potrzeby, więc dlaczego Twoje suplementy miałyby być generyczne?

Weź udział w naszym bezpłatnym teście, w którym odpowiesz na pytania dotyczące Twojego stylu życia i celów zdrowotnych, a nasza inteligentna ankieta w ciągu kilku minut zarekomenduje Ci dopasowane do Ciebie witaminy i suplementy diety.