Konserwanty? Dodatki? Nie szukaj tego w vitapacku. Jakie surowce są zielone w naszym kraju?

Aby naprawdę zrozumieć to od podstaw i aby cały artykuł miał sens od A do Z, zajmiemy się czeskim ustawodawstwem od ręki. Nie martw się, postaramy się przekazać Ci to w możliwie najbardziej przyswajalnej i najmniej nudnej formie.Czym według Republiki Czeskiej jest suplement diety?
A zatem: Zgodnie z ustawą nr 110/1997 Coll. suplement diety oznacza środek spożywczy, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety. Jednocześnie jest skoncentrowanym źródłem witamin i minerałów (lub innych substancji o działaniu odżywczym lub fizjologicznym). Substancje te występują w żywności samodzielnie lub w połączeniu i są przeznaczone do bezpośredniego spożycia w małych, odmierzonych ilościach.

Następnie obowiązuje Dekret nr 58/2018 Dz. na temat suplementów diety i składu żywności. Informuje nas np. o wymaganiach dotyczących składu suplementów diety, np. jakie witaminy, minerały i ich formy można stosować czy też w jakich warunkach można te substancje stosować. To jest trochę bardziej przydatne.

Jednakże...

Poziom kontroli suplementów diety przez państwo
Jeżeli prowadzący firmę spożywczą (czyli taką jak vitapack, bo suplementy diety wchodzą w zakres branży spożywczej) zdecyduje się na wprowadzenie na rynek nowego suplementu diety, to...

Cóż, nie, zróbmy to inaczej: zróbmy celowo mały quiz. Jak myślisz, co powinien zrobić taki przedsiębiorca, jeśli chce wprowadzić suplement diety na rynek?I?

B?

A i B?

C nie wchodzi w grę, prawda?

Cóż, niestety, wydaje się.

C jest poprawne.

Wystarczy to zgłosić, wysłać etykietę do MZ i... dobrze.

Być może ktoś kiedyś do ciebie przyjdzie, ale raczej nie. Przecież na rynku jest tylu producentów... Kto miałby na to czas? Jeśli więc chcesz dowiedzieć się, co zawiera cała kapsułka, nie wahaj się tego zrobić.

„Zabawne” jest to, że nawet Inspekcja Żywności sama zaleca użytkownikom zachowanie ostrożności przy zakupie suplementów diety. W artykule na oficjalnej stronie internetowej Państwowej Inspekcji Rolno-Spożywczej (SZPI) znajduje się informacja, że ​​nie ma możliwości sprawdzenia, czy produkt zawiera inne substancje niż deklaruje producent, czy też jest ich rzeczywiście tyle, ile podano na opakowaniu. I dlatego kontrola zaleca konsumentom ostrożność przy zakupie suplementów diety – mówi się, że nie warto wierzyć we wszystko, co obiecują produkty.


Jak ironicznie.


Zamiast egzekwować odpowiednie przepisy, kontrole i kary, będą jedynie ostrzegać konsumentów.

Postanowiliśmy to zmienić
W vitapack myśleliśmy, że to po prostu... śmieszne. Absurdalny. Czy konsumenci naprawdę muszą wydawać dziesiątki tysięcy, zanim znajdą producenta, który ich nie okłamuje? Zanim trafią na producenta, który sprzeda im naprawdę skuteczny suplement diety? Który nie upchnie w kapsułkach wyłącznie tanich, syntetycznych, niewchłanialnych substancji? To kompletny nonsens. Nic więc dziwnego, że suplementy diety nazywane są „drogim moczem”. Nic dziwnego, że wiele z nich nie działa, gdy są pełne niefunkcjonalnych substancji uchodzących za funkcjonalne.Zobowiązaliśmy się przed sobą, że vitapack będzie inny. Aby zawierał wyłącznie najlepsze, naturalne składniki. I to w wystarczającej i skutecznej ilości. Abyśmy sami nie bali się z nich korzystać i z dumą polecali je naszej rodzinie, przyjaciołom i znajomym.

Przyjrzeliśmy się uważnie całemu procesowi produkcyjnemu
Zaczynamy od starannego doboru naszych dostawców, których regularnie audytujemy. To, że w poniedziałek przywieźli nam świetny surowiec, nie oznacza, że ​​w czwartek przyniosą nam tę samą jakość. Zwykle producenci sprawdzają surowce tylko raz w roku. Ale zasadniczo się z tym nie zgadzamy. Jak możemy być 100% pewni wyniku?

Sami uprawiamy nawet grzyby takie jak reishi czy boczniaki.Następnie każdą partię każdego surowca analizujemy pod kątem substancji aktywnych, mikrobiologii i metali ciężkich. Dopiero wtedy możemy wpuścić je do naszych certyfikowanych zakładów produkcyjnych, gdzie będziemy je przetwarzać.

Do czego się zobowiązujemy?
W naszej fabryce nigdy nie spotkacie Państwo żadnych dodatków, spoiw czy smarów - służą one jedynie temu, aby proces produkcji był tańszy i szybszy, nie wpływając przy tym na organizm ludzki. Często wręcz przeciwnie. Konserwanty też nie mają z nami nic wspólnego.

Dlatego nie boimy się żadnych kontroli – wręcz przeciwnie, dobrowolnie się im poddajemy. I tak każdy nasz produkt podlega certyfikacji w SZÚ w Pradze. Gwarantujemy, że to co jest napisane na etykiecie i produkcie znajduje się w środku.

Dlaczego więc nie zacząć od wzięcia udziału w naszym bezpłatnym teście i przekonać się o wyjątkowej jakości naszych produktów dla własnego zdrowia?