Czy naprawdę warto brać kolagen? Będziesz zaskoczony odpowiedzią!

„O nie, więcej zmarszczek!” W miarę jak świece na torcie urodzinowym się sumują, w naturalny sposób pojawia się więcej zmarszczek. A ilość własnego kolagenu w organizmie maleje. Szansa? Gdzie. Ilość kolagenu w organizmie ma bezpośredni wpływ na piękno nie tylko skóry, ale także włosów i zdrowia stawów. Jednak wraz z wiekiem jego produkcja maleje – najbardziej odczuwamy go po 30. roku życia.

Jeśli przez ostatnie kilka lat nie mieszkałeś w jaskini, z pewnością odnotowałeś ogromny boom na kolagen. Kolagen w kremach, kolagen w proszku, kolagen w kapsułkach, kolagen wszędzie. Jednak tak się składa, że ​​kolagen to nie to samo, co kolagen. Dziś chcielibyśmy spojrzeć na kolagen z innej perspektywy. Jak on się ma? Który wybrać?

Czym właściwie jest kolagen i jak działa?
Kolagen to białko występujące naturalnie w tkankach łącznych organizmu – stawach, kościach i skórze. Jest to dla nas bardzo ważna substancja. W końcu około 80% skóry składa się z kolagenu. Można powiedzieć, że jest to klej spajający wszystko. Kiedy jego produkcja zaczyna zwalniać, struktura naszej skóry słabnie – zaczynamy widzieć zwiotczenie skóry i zmarszczki.Jak dokładnie suplementacja kolagenu wpływa na skórę?
Działa w głębszych warstwach skóry, gdzie stymuluje odnowę komórkową oraz utrzymuje skórę jędrną i elastyczną. Może to objawiać się jako:

  • redukcja zmarszczek i drobnych linii
  • redukcja cellulitu
Potrafi wiązać wodę, dzięki czemu skóra pozostaje nawilżona i elastyczna przez długi czas.

Jednocześnie może wspomagać łagodzenie objawów egzemy, trądziku czy łuszczycy.

Jak dokładnie suplementacja kolagenu działa na włosy?
Kolagen poprawia ogólną jakość włosów - chroni je np. przed łamaniem czy łamaniem - pielęgnuje skórę głowy i utrzymuje ją nawilżoną. Zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów.


Jaki wpływ ma kolagen na układ mięśniowo-szkieletowy?
Spektrum kolagenów I, II, III stanowi podstawowy budulec całego układu mięśniowo-szkieletowego, zwłaszcza chrzęstnej wyściółki stawów. Tworzą mocne i elastyczne włókna, które znajdują się w torebkach stawowych, tkankach kostnych, ścięgnach i więzadłach, a także w skórze.

Czy ma sens przyjmowanie kolagenu jako suplementu diety?
W tym miejscu można by się spodziewać, że powiemy, że zdecydowanie tak. Jest jednak odwrotnie: kolagen jako suplement diety często nie jest opłacalny. Producenci starają się oszczędzać tam, gdzie to możliwe. A ponieważ nikt nie sprawdza suplementów diety, to najczęściej na nich oszczędza się. Do produktu dodali jedynie minimalną ilość substancji niskiej jakości. Aby mogli napisać na opakowaniu, że w kapsułce/proszku rzeczywiście znajduje się kolagen. Jednak jego skuteczność jest niska.

Jeśli szukasz naprawdę skutecznego kolagenowego suplementu diety, szukaj kolagenu morskiego z kompleksem włókien kolagenowych I, II i III. Jeszcze lepiej, jeśli jest dodatkowo wspomagany witaminą C.

🛒 Kup Kolagen Pro