Pomóż nam poprawić stan planety! Recykling też

Informacje o zmianach klimatycznych, zanieczyszczonej planecie i wymierających gatunkach zwierząt z powodu ludzkiej nieostrożności są wszędzie wokół nas. Perspektywy są fatalne. Dla nas i naszych potomków. Ale można coś z tym zrobić! Dlatego postanowiliśmy dołożyć swoją cząstkę do młyna i przyczynić się do zmian na lepsze.

Jak planeta wygląda teraz?
Ludzkość produkuje codziennie ponad 3,5 miliona ton odpadów. Z tego ilość plastiku odpowiada około 15 ciężarówkom wrzucanym do oceanu co minutę. Przy takim tempie ilość odpadów z tworzyw sztucznych może przekroczyć liczbę ryb w oceanach już w 2050 r.


Oczywiście zanieczyszczone życie podwodne ma również wpływ na nas. W przypadku ryb nieświadomie jemy plastikowe substancje chemiczne, które ryby są zmuszone spożywać, żyjąc w morzu. A my wspomnieliśmy tylko o jednym...

Dlaczego recykling?

Mamy tylko jedną planetę. Jeśli zakażemy go śmieciami niepoddającymi się recyklingowi (lub nienadającymi się do recyklingu), nie przetrwa długo w dobrym stanie. Takie odpady, które są prawidłowo segregowane od razu po powstaniu, pomagają oszczędzać pierwotne źródła surowców, energii i środowiska.

4 przykłady dla wszystkich
1️⃣ Jedna tona papieru pochodzącego z recyklingu pozwala zaoszczędzić więcej niż jedną tonę drewna. To 2 miliony drzew rocznie.


2️⃣ Wykorzystując materiały pochodzące z recyklingu, przyczynimy się do zmniejszenia ilości emisji z surowców produkowanych przemysłowo nawet o 40%. Emisje zanieczyszczają powietrze i prowadzą do zmian klimatycznych.

3️⃣ Przyczynimy się do oszczędzania energii podczas produkcji całej gamy produktów, a co za tym idzie, zmniejszymy ilość wytwarzanego CO2. To właśnie duża ilość tego tlenku powoduje efekt cieplarniany (i inne zmiany klimatyczne).

4️⃣ Recykling 1 miliona ton plastiku pozwoliłby zaoszczędzić tyle samo emisji CO2, co gdybyśmy wycofali z eksploatacji 1 milion samochodów.

Z tego też powodu w naszym vitapacku zdecydowaliśmy się na wykorzystanie materiałów nadających się do recyklingu i/lub recyklingu.

Jak postępować ze zużytym vitapackiem?

  • Wystarczy wrzucić skrzynkę pocztową i dozownik do niebieskiego pojemnika.
  • Indywidualne torby codzienne w żółtym pojemniku.

Jak jeszcze wspieramy ekologię?
Używamy materiałów posiadających certyfikat FSC.

FSC to skrót od nazwy międzynarodowej organizacji pozarządowej Forest Stewardship Council. Koncentruje się na wspieraniu odpowiedzialnego zarządzania zasobami leśnymi świata. Dziś, po ponad 20 latach istnienia, jest to najbardziej rozpoznawalny i rozpowszechniony system certyfikacji lasów na świecie.Jeśli produkt posiada certyfikat FSC, możesz mieć pewność, że pochodzi on z lasów zarządzanych w sposób odpowiedzialny, zapewniający korzyści ekologiczne, społeczne i ekonomiczne.